Najlepsze prezenty na Komunię
Pierwsza Komunia Święta, czyli uroczystość, podczas której wierni po raz pierwszy przyjmują ciało i chleb Chrystusa. W Polsce ustanowiono, że obchodzą ją dzieci trzeciej klas podstawowej. Jest możliwe również przystąpienie do niej w innym wieku.

Komunia z perspektywy dziecka, jest bardzo ważnym wydarzeniem wiążącym się z całorocznym przygotowaniem do tego jednego dnia, pięknym ubraniem oraz masą prezentów.

Z perspektywy Rodziców również jest to dzień szczególny, jednak wiąże się z wieloma obowiązkami. Pomijając aspekt prób w kościele i zebrań w szkole, to należy pamiętać o wynajęciu sali lub przygotowaniu domu. Wiele osób robi delikatne remonty w domu tak, by Rodzina mogła się pozachwycać. Catering- albo uda nam się załatwić firmę, która nas odciąży, albo musimy mieć na uwadze kilka nieprzespanych nocy i szykowanie wielu posiłków na własną rękę.

Ale to wszystko oczywiście jest do ogarnięcia.

Jednak kwestią, która jest najczęściej najtrudniejsza, jest odpowiedni dobór prezentów.

Przez ostatnie lata zauważyłam bardzo niezdrową- w moim odczuciu -tendencję do dawania bardzo drogich upominków na komunię.

W zeszłym roku w moim mieście rodzinnym była sytuacja, gdzie autobus nie mógł wjechać na przystanek, gdyż dla dziecka komunijnego została zamówiona limuzyna a z niej goście wyjmowali czerwony dywan, po którym dziewczynka wyszła z auta do klatki. Autobus z tego tytułu miał dość spore opóźnienie a rodzice raczej stali się pośmiewiskiem niż arystokracjom…

Ale czy to jest aby na pewno konieczne?

Przebijanie się w najlepszych prezentach, by dziecko mogło potem chwalić się w nieskończoność w klasie? Zadłużanie się, by pokazać się przed Rodziną i sąsiadami?

Po co kupować dziecku komunijnemu samochód, skoro przez wiele lat nie będzie mógł prawnie nim kierować? 🙂

Ja osobiście na Komunię dostałam zegarek z takim rewelacyjnym pajączkiem- wskazówką, który przesuwał się po pajęczynie. Do tego pierścionek, który noszę po dziś dzień. Łańcuszek, który pożyczyłam na stałe mojej mamie, gdyż jakoś pasuje do niej bardziej niż do mnie. Rower i oczywiście kasę, którą- jak chyba każde dziecko z mojego pokolenia- widziałam, ale nie wiem, co się z nią stało 🙂 Inne rzeczy jakoś nie utkwiły mi w głowie.

I to były cudne prezenty.

Ale wracając do tematu, który zaplanowałam opisać.

Chciałam Was troszkę odciążyć, jeśli chodzi o pomysł na prezent i przygotowałam listę najczęściej kupowanych rzeczy. Treści są podlinkowane, abyście mogli szybko i łatwo przejrzeć je i znaleźć coś, co wpadnie Wam w oko

Zegarek – jak zawsze na czasie. Ja osobiście proponuję albo Casio albo Garett. wybór zależy oczywiście od indywidualnych upodobań, jednak jest to prezent zarówno odpowiedni dla dziewczynek, jak i chłopców.

Tablet– mimo tego, że chcielibyśmy aby nasze malutkie dziecko było jeszcze na etapie kolorowanek, to niestety pociecha rośnie a technologia idzie bardzo do przodu. W niektórych szkołach tablety są już wprowadzone zamiast książek, więc warto się nad tym zastanowić.

Smartfon–  obecnie jest to najmodniejszy telefon. Pozwoli dziecku nie tylko na kontaktowanie się z rodzicami, ale również umożliwi korzystanie z internetu, robienie ciekawych zdjęć i korzystanie z portali społecznościowych. Warto jednak zastanowić się, czy jest to odpowiedni wiek i czas na takie urządzenie.

 

Biżuteria  -dewocjonalia- przyjęło się, że biżuteria jest bardziej skierowana dla dziewczynek, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić ładny łańcuszek dla chłopca. wybór jest na prawdę bardzo szeroki i każdy na pewno coś znajdzie w swoim guście.

Pages: 1 2

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram