);

Każda z nas ma do tego prawo

Miewasz czasem wrażenie, że masz wszystkiego serdecznie dość? Że obecna sytuacja, w jakiej się znajdujesz, całkowicie Cię przerasta? Nie czujesz się dobrze sama ze sobą, masz ochotę coś zmienić, jednak nie masz na nic sił?

Ja właśnie jestem w takiej sytuacji. 

Nie zawsze świat maluje się pięknymi kolorami 

Czasem do naszego życia wkrada się rutyna, przepracowanie, brak snu i totalne wykończenie organizmu. 

Dzieje się tak z różnych względów, na które w różnym stopniu mamy wpływ.

Może to być spowodowane np. pracą. O ile więc świadomie się przepracowujesz, ponieważ dążysz np do awansu, pragniesz go i po osiągnięciu celu masz zamiar odpuścić- to ok. Jednak jeśli tyrasz jak wół za psie pieniądze, marnując czas, energię i radość życia, to od razu Ci mówię, że nie warto. 

Jednak jest jeszcze inny poziom zmęczenia- macierzyński. I przysięgam, że wyśmiałabym w twarz tego, kto nazwał go URLOPEM 

Wiadome, że każde dziecko jest inne. Niektóre są istnymi Aniołkami, które same się sobą zajmą. Jednak są również takie dzieci…jak moje ;p Chodzące ADHD, które pół minuty na miejscu nie usiedzą. 

I powiem Ci uczciwie- piszę ten wpis a oczy same mi się zamykają. Olewam ostatnio instagram i facebook. Praktycznie nie nagrywam story. Ale mam takie poczucie, że muszę to napisać, ponieważ nie jestem w tym sama. 

Po prostu od pewnego czasu mam DOŚĆ. Jestem totalnie przemęczona. Cały dzień biegam od jednego, do drugiego aż do trzeciego. Sprzątam w kółko jedno i to samo. Posprzątam salon, wyjdę do pokoju a w tym czasie przez salon przelatuje jakieś tornado. I zaś wracam tam sprzątać.

O praniu to już nawet nie wspomnę, bo mam wrażenie, że gdzieś po szafach mamy pochowane jeszcze kilka innych rodzin, które tylko dokładają brudów.

Dzieci ciągle coś ode mnie chcą. Albo głodne, albo bawić albo pić albo znowu głodne. I tak od 6 rano aż po noc.

Nawet wieczór nie przynosi spokoju, ponieważ chodzą spać grubo po 22. Do tego Jankowi ostatnio przestawił się dzień z nocą. Nie śpi w nocy praktycznie w ogóle- z jakimiś małymi drzemkami po max 30 minut. 

I bądź tu człowieku w tym wszystkim wulkanem energii, uśmiechu i chęci do życia, gdy czasem nie masz sił, żeby chociaż sobie śniadanie zrobić. Łapiesz tylko gdzieś w locie jakąś parówkę, żeby cokolwiek w brzuchu było. 

Ja wiem, że teraz marudzę i pomyślisz, że użalam się nad sobą. Ale tak nie jest. Przyjęłam do wiadomości, że tak musi być. Moje dzieci są tylko dziećmi i niestety te pierwsze lata trzeba po prostu przeżyć. PrzeŻYĆ, bo wiadomo, że człowiek ledwo stoi na nogach. 

Jednak często mam do siebie pretensje, że nie daje rady, że najchętniej bym tylko dzieciom bajki włączyła, żeby mi dały spokojnie się chociaż 15 minut przespać. Że czasem dość mam ich darcia. Że są dni, że to ich mam dość. Że muszę ryknąć na pół mojej biednej wsi, żeby w ogóle zauważyły, że jestem i staram się coś do nich powiedzieć a one mnie mają głęboko gdzieś. 

I jeśli dotarłaś do tego momentu z czytaniem i też masz takie przemyślenia, to wiedz, że nie jesteś sama. Jestem z Tobą i też są dni, że mam ochotę pierdyknąć drzwiami i wrócić po tygodniu. A może i dwóch. Ale prawda jest taka, że gdybym tak zrobiła, to już wieczorem warowałabym stęskniona pod drzwiami domu niczym perszing ;p Bo to, że jest ciężko nie zmienia faktu, że się kocha tych gamoni ponad wszystko. 

Ale fakt- jestem cholernie zmęczona. I mam do tego prawo. Ty również. W końcu robimy tak wiele rzeczy w ciągu dnia…

Niestety rola mamy jest z jednej strony najwspanialsza na świecie a z drugiej… to bardzo ciężka praca. A tu jeszcze święta za pasem… 

Dlatego nie życzę Ci standardowo kasy, spełnienia marzeń itd- życzę Ci, abyś miała możliwość usiąść i odpocząć :* 

 

Ola 

 

Dzisiejszy wpis nie jest zbyt optymistyczny, jednak jeśli się chcesz pośmiać, to podsuwam Ci publikację sprzed dwóch lat 🙂

>>>>Macierzyństwo jakże (NIE)kolorowe…<<<

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x