);
Parenting

Wyprawka do szpitala, czyli co spakować do torby- ściąga PDF do pobrania

Pisząc ten tekst zaczynam dokładnie 35 tydzień ciąży. Tak więc wielkimi krokami nadchodzi dzień rozwiązania a ja przez ostatnie zawirowania w naszym życiu do tej pory nie mam skompletowanej wyprawki do szpitala. Niby jest to już mój trzeci poród i nie powinno stanowić to dla mnie problemu, jednak nie od dziś wiadomo, że czego nie spakuje sama, to potem będę Mężowi tłumaczyć pół godziny przez telefon „gdzie to jest w domu” a i tak pewnie przywiezie nie to, co trzeba. Norma z tymi facetami prawda? 🙂 

Ale wracając do rzeczy. Jadąc do szpitala na poród trzeba się spakować niczym na wczasy dwutygodniowe. Zarówno nasze rzeczy zajmują sporo miejsca, jak i do tego dochodzą rzeczy naszego Maluszka. Od paru lat  można również dokoptować rzeczy dla przyszłego Tatusia, o ile decydujecie się na poród rodzinny.

Stąd postanowiłam spisać to wszystko w formie listy w PDFie tak, byś o niczym nie zapomniała i nie musiała sobie w szpitalu zaprzątać głowy rzeczami, które wtedy kompletnie nie powinny Cię interesować. Dodatkowo zostawiłam na liście miejsce na Twoje własne notatki, bo jak wiadomo każdy ma swoje upodobania i pewnie będziesz chciała sobie coś dopisać. 

Zanim jednak zaczniesz pakować ubranka dla Maleństwa, to przedzwoń sobie do szpitala, który wybrałaś i zapytaj, czy wolno je mieć, gdyż nie każda placówka wyraża na to zgodę. W coraz większej ilości szpitali pojawia się zakaz ze względu na kwestie sanitarne. Mają oni własne wytyczne na temat prania i detergentów do ubranek niemowlęcych i muszą się do tego stosować. Jeśli Twój szpital zapewnia ubranka, to i tak polecam Ci spakować kilka sztuk do osobnej siatki, na wypadek, gdyby poród zaczął się wcześniej i nie byłabyś  stanie dojechać do wybranego przez siebie szpitala. 


Z własnego doświadczenia polecam Ci spakować dwie osobne torby– jedna dla Ciebie i partnera a druga dla Maleństwa. Pomoże Ci to uniknąć przewalania i gniecenia swoich własnych ubrań, by dostać się do kosmetyków niemowlęcych. Torbę maluszka musisz mieć pod ręką, bo jak kwestia ubranek jest pod znakiem zapytania, tak wszelkie środki pielęgnacji oraz pieluszki musisz mieć własne. 

Zastanawia Cię pewnie ile tak właściwie tego spakować? To wszystko zależy od tego, ile dni spędzicie z dzieckiem w szpitalu. Po porodzie naturalnym leży się przeważnie jeszcze dwa dni a po cesarskim cięciu zwykle są to cztery doby. Może jednak się zdarzyć, że dziecko urodzi się z żółtaczką i pobyt się wydłuży. Ja, z własnego doświadczenia, robię tak, że pakuję siebie i malucha na 3 dni a dodatkowo w domu zostawiam gdzieś na osobnej półce poprane i poprasowane ubranka dla mnie i dziecka na kolejne 4 dni tak, abyśmy z Mężem nie musieli się sprzeczać o to, że wziął nie to, co trzeba 🙂 Dodatkowo jeszcze szykuję ubranka na wyjście ze szpitala, o których też należy pamiętać. 

Nie zdziw się, ponieważ na liście zawarłam takie pozycje, jak spodnie dresowe/ leginsy oraz bluzki. To jest już kwestia indywidualna. Ja należę do osób, które tylko rodzą w piżamie a potem chodzą po szpitalu ubrane w normalne ubrania. Po prostu nie czuję się komfortowo biegając cały dzień po korytarzu, przy lekarzach i przed rodziną w piżamie. Zarówno ubieram się normalnie, jak również do tego się maluję, aby jakoś wyglądać po porodzie 🙂 Ale to już jest kwestia indywidualna. Jeśli Ty masz inne podejście, to po prostu omiń te pozycje na liście i już. 

Ok to tyle, jeśli chodzi o moje rozpisywanie, bo przecież czas zakasać rękawy i brać się za pakowanie

Poniżej, jak obiecałam, znajdziesz gotową listę do druku w PDF. Daj znać w komentarzu, czy wszystko w niej zawarłam, czy jednak coś dopisałaś. 

Jeszcze jedno! Najważniejsze! Jeśli w domu masz już dziecko a teraz oczekujesz kolejnego, to nie zapomnij koniecznie przeczytać tego wpisu KLIK. Być może nie dopuścisz do błędu, który sama nieświadomie zaczęłam popełniać.

A tym czasem życzę Ci szczęśliwego i szybkiego rozwiązania. Ty również nie zapomnij trzymać kciuków za mnie i Jasia 🙂 ♥

 

Ola

 

PDF DO POBRANIA

>>>Co spakować do szpitala <<<

 

 

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram